.

 

 


שוק סוף השבוע של בנגקוק

שוק סוף השבוע מאוד פופולרי בקרב סיטונאים וסוחרים, שוק סוף השבוע Chatuchak הגיע למעמד שכל תייר חייב לבקר בשוק הגודל מגוון הסחורות העצום שלו מביא קונים רבים - זה מקום שבו אתם יכולים לקנות עד ועוד ועוד....
 
השוק הוא ביתם של יותר מ -8,000 דוכני שוק. בסוף שבוע טיפוסי, יותר מ 200.000 מבקרים באים לשוק כדי לקנות ולראות את הסחורה. קונים מנוסים יסכימו שכמעט כל דבר שיש ניתן למצא בשוק זה, אף כי לא כולם במחירים הטובים ביותר. אבל אם יש לכם סוף שבוע אחד בבנגקוק, מומלץ לבקר בשוק סוף השבוע ואתם ממש לא תתאכזבו.
 
ניווט בשוק סוף שבוע 
בפעם ראשונה, השוק אולי נראה כמו משימה בלתי אפשרית, אבל אל דאגה. יש מערכת שתסייע לכם לנווט בין דרכי השוק, בשוק יש שביל מרכזי אחד שמקיף את השוק כולו, והוא מסתעף לסדרה של סמטאות ממוספרות הנקראות 1 , Soi 2, 3 Soi, וכן הלאה.
סמטאות אלו מקובצות למקטעים, הכוללות 27 חלקים בסך הכל. תוכלו למצוא יותר מקטגוריה אחת של מוצרים בכל אחד מהם, ואותה הקטגוריה של מוצרים תופיע שוב באזורים אחרים של השוק. במונחים של איתור של המוצרים שאתם רוצים, מערכת זו היא די חסרת תועלת, אבל זה יהיה שימושי בעת הניסיון לאתר דוכן ספציפי או היכן המיקום המדויק שלך על מפת השוק.
 
דרך נוספת למצוא את הדרך שלך בשוק היא למצוא נקודתי התייחסות. כמו BTS, כמו גם בנקים ושערי כניסה ממוספרת הם נקודות התייחסות שיקלו על ההתמצאות.
 
מה למכירה?
כל מה שאתם יכולים לחלום תמצאו בשוק אתם תהיו מופתעים מהמגוון העצום של סחורה, שידת עץ עתיקה, זוג מכנסי הג'ינס של ליווייס, או, בצד האקזוטי, פיתון ועוד.
 
למרות שקשה לראות הכל, בכללי ניתן לחלק באופן גס ל11 קטגוריות:
• ביגוד ואבזרים (אזור 2-6, 10-26)
• עבודות יד (אזור 8-11)
• קרמיקה (אזור, 13, 15, 17, 19, 25)
• קישוט וריהוט הבית (אזור 1,3,4,7,8)
• מזון ומשקאות (אזור 2, 3, 4, 23, 24, 26, 27)
• צמחים וכלי גינון (אזור 3, 4)
• אמנות וגלריה (אזור 7)
• חיות ואבזרים לחיות מחמד (אזור 8, 9, 11, 13)
• ספרים (אזור 1, 27)
• עתיקות ופריטי אספנות (אזור 1, 26)
• ביגוד שונה ומשומש (אזור 2, 3, 4, 5, 6, 22, 25, 26)
 
בעת רכישת סחורות בשוק, במיוחד "עתיקות", מומלץ לנקות כמה אמצעי זהירות. בידקו את הסחורה שלכם ביסודיות כדי לראות אם יש נזק, ספקים רבים מוכרים כעתיק". ל"עתיקות", מומלץ לא להסתפק באמרית הסוכר כשהוא אומר לך שזה אמיתי. עדיף להביא מומחה, אלא אם כן אתה מרוצה ממה שאתה משלם עבור.
 
טיפי מיקוח
שוק סוף השבוע הוא המקום המושלם להתמקח, למרות שכל מה שאתה קונים כאן הוא לא העסקה הטובה ביותר שאתם יכולים למצוא. אז לחדד את כישורי המשא והמתן שלכם ולהיות מוכנים לעזוב את מקום כשאתם לא מרוצים מהמחיר. יתכן שתמצאו את אותו מוצר במחיר זול יותר בהמשך, או פשוט למצוא את אותה הסחורה בדוכן אחר בעיר. רצוי לעשות כמה אימונים לפני שאתה בעצם מתחילים לקנות. שימו לב שיחס ידידותי וחיוך גדול הם בנות הברית שלך בהשגת העסקה הטובה ביותר האפשרית, הכל עם חיוך גדול גם אם אתם לא רוצים את זה בסוף בשום פנים ואופן לא להרים את הקול.
 
כיצד ליהנות חוויית הקנייה שלך
מעט מאוד אנשים שהולכים לשוק סוף השבוע יודעים בדיוק מה שהם רוצים. רבים מצפים להיות מופתעים מהמראות של כל הסחורות לאורך המסע במבוך של דוכנים. לרוב, קונים מגיעים עם מושג כללי לגבי מה שהם רוצים, אז הם מהופנטים על ידי מה שהם רואים וסופו של דבר הולכים הביתה עם יותר פריטים שקנו.
 
לכן, העצה הטובה ביותר היא, שאם אתם הולכים בפעם הראשונה, סמנו לכם בזיכרון את נקודת התחלה ואז פשוט לפי האינסטינקטים שלכם, תיהנו מהחוויה.
 
 

 


הצג מפה גדולה יותר

שוק סוף השבוע Chatuchak
 

 

למפת האתר לחצו כאן