.

 

 


הפארק הלאומי Doi Inthanon, ממוקם כ -60 ק"מ מצ'יאנג מאי בפארק זה יש את הפסגה הגבוהה ביותר בתאילנד, שגובהה 2,565 המטר. פארק זה הוא מפגש יופי טבעי מדהים, עם הרים ונחלים, ומספר מפלים גדולים, צמחייה יער מגוונת הנובעת מהבדלי הגובה וכן מיני חיות, בעיקר ציפור.

 
החלקים הנמוכים של הפארק הוא סלעי גיר המכילים מספר מערות, חלקו הגבוה יותר הוא גרניט. הפארק הוא מקור חשוב של מי גשמים למרכז תאילנד ומזין את מספר נהרות. מאז אמצע 1960 הוקם סכר בנהר פינג מייצר אנרגיה הידרואלקטרית.
 
ההר נקרא על שמו של השליט האחרון של צ'יאנג מאי, המלך Inthawichayon. מלך זה שמת בסמוך לסוף המאה ה -19 הבין את חשיבותו של שימור היערות של צפון תאילנד, הוא הבין את הקשר של היערות למי הגשמים.
 
הפארק הוא ביתם של חי וצומח ייחודיים לאזור זה, בשל הגבהים השונים שלו. קרוב לפסגת ההר, האקלים קר יותר הוא מאוד שונה משאר האזורים בתאילנד המאופיין במערכות אקולוגיות שונות. בשל נוכחותם של אנשי שבטי הגבעה המשתמשים בשטחו של הפארק למטרת התיישבותיות חקלאיות.
 
הגן הלאומי עשיר מאוד במגוון של חי וצומח בחלקים התחתונים של פארק הצמחייה דומה לצמחיה שבחלקה הצפון של תאילנד. קרוב לראש ההר שמכוסה בערפל רוב עונות השנה ושבו כמות המשקעים היא גבוהה ביותר תמצאו יער ירוק עד, שרכים ירוקים, טחבים וכמה צמחים אנדמיים שלא ניתן למצוא במקומות אחרים, כמו רודודנדרון (שושנת האלפים) אזור זה יוצר מערכת אקולוגית ייחודית. למרות שמספרן של חיות הבר פחת עקב ההתיישבות  של שבטי הגבעה וציד, הפארק עדיין נחשב גן עדן לאוהבי טבע ובמיוחד לצפרים ואוהבי הנוף המרהיב. ניתן עדיין לראות בפארק מספר בעלי החיים כמו צביים נובחים, קופים, גיבונים וקופי, כמו גם מספר עצום של צמחי יער שונים.
 
בשטחו של הפארק ניתן למצוא מפלים גדולים ומרשימים. בסיור בפארק מומלץ לבקר במפל Vachirathan עוצמת נפחלת המיים במפל זה הוא מחזה מרהיב, במיוחד בעונת הגשמים. מרחק הליכה קצר מחניון המפל יש אזור מוסדר לפיקניק.
 
פסגת ההר מציעה נוף מרהיב ועוצר נשימה, במיוחד במהלך העונה היבשה מנובמבר ועד פברואר.  באזור זה של ההר יש בסיס של חיל אוויר התאילנדי המלכותי, זה אזור האסור לצילום. בשל הגובה איזור זה יכול להיות קר גם במשך היום לכן מומלץ שיהיה בהישג יש משהו חם ללבוש.
 
 
 
 


הצג מפה גדולה יותר

פארק לאומי עם חי וצומח ייחודיים Doi Inthanon
 

 

למפת האתר לחצו כאן