.

 

 


מקדש בודהא הגדול נימצא בקו סאמוי על אי סלעי קטן מפינה הצפון מזרחית . הוא נקרא בתאילנדית: Wat Phra Yai, הפסל המוזהב שגובהו 12 מטר, נבנה בשנת 1972 ונשאר אחד מהאטרקציות הפופולריות ביותר של האי. מקדש בודהא הגדול אשר יושב על אי קטן מחובר על ידי גשר יבשתי שמחבר אותו לאי המרכזי. את פסלו של בודהה הגדול ניתן לראות ממרחק של כמה קילומטרים ולעתים קרובות האנשים שמגיעים לסאמוי בדרך האוויר רואים אותו כנקודת ציון.

 
בודהה הגדול יושב בתנוחת המארה, עם כף יד השמאל שלו מונח על הברכיים ויד ימין פונה כלפי מטה, האצבעות תלויות מעל הברך. זה מתאר את הזמן במהלך מסעו של בודהה להארה שבו הכניע בהצלחה את הפיתויים והסכנות דחפו לעברו על ידי השטן היה בדמות המארה על ידי מדיטציה ורוגע שנותר. פוזיציה זו מסמלת עמידה איתנה, טוהר והארה.
 
מסביב לבסיס הפסל הגבוה יש חצר עם חנויות של קמעות וחפצי דת, בגדים, ומזכרות. תוכלו למצוא  גם דוכני מזון ומסעדות קטנות. גרם מדרגות עם עיצוב דרקונים צבעונים משני הצדדים, המובילות עד לאזור שבו בדהה הגדול יושבת.
 
נזירים בודהיסטים מגיעים מדי יום כדי להניח פרות, פרחים וקטורת בבסיס הפסל, ואילו תיירים מוזמנים לבוא בכל שעה ביום. בנוסף מחלקו העליון של המקדש משתקף נוף מרהיב לים. בלילה, בודהה הגדול טובל בזוהר הזהב של זרקורים, מה שהופכת למראה קדוש ואקזוטי.
 
בכל רחבי תאילנד הוואט משמש כמרכז גדול לתרבות ופסטיבלים גדולים המקדש של בודהא הגדול בסאמוי הוא לא יוצא מן הכלל. פסטיבלים כגון Loy Kratong או Songkran מבקרים במקדש אנשים רבים שנהנים מהפסטיבל.
 
יש לזכור שמדובר במקום קדוש, המבקרים מתבקשים להתלבש בהתאם. הקפידו ללבוש חולצות או צעיפים המכסים את הכתפיים, מכנסיים הקצרים או ארוכים, ולא בגדי ים בעת הביקור במקדש בודהה הגדול.
 
 
 


הצג מפה גדולה יותר

מקדש של בודהא הגדול בקו סאמוי
 

 

למפת האתר לחצו כאן