.

 

 


כל אחד שחוזר מתאילנד כבר בטיסה חזרה לישראל מגלגל בראש איך הוא הולך לפתוח מסעדה תאילנדית בארץ. קצת זה ועוד קצת זה ונוסיף גם מזה וזה יהיה שיגעון. טוב, אז אם אתם רוצים לעשות את זה באופן מקצועי יותר, תוכלו למצוא בקו סמוי מספר בתי ספר לבישול של אוכל תאילנדי מסורתי. יש תכניות לימוד של חצי יום, יום שלם ועד ל5 ימי לימוד, כל אחד יבחר את התוכנית המתאימה לו. כמובן שבסוף כל אחד אוכל מהמנות שהוא עצמו הכין, שזה לעצמו חוויה גדולה. שימו לב שישנן תכניות המתאימות גם לילדים (יש לבדוק מראש מאיזה גיל) ובכך להפוך את החוויה לחוויה משפחתית או לפחות לחלק ממנה. 

 
הלימוד מתבצע בשפה האנגלית, על ידי שפים מקצועיים ועוזריהם כאשר הם יכולים להיות גם בני משפחתו של השף,  שנותנים עצות שימושיות כיצד לקנות בשוק המקומי איזה מוצרים, איך לבדוק את איכות הפירות, תבלינים מקומיים, ועוד ועוד ובנוסף כמה סודות בשילוב מרכיבים אקזוטיים שיוצרים טעם ייחודי תאילנדי. סדנאות הבישול  גם מאתגרות ומהנות. כל חומר נגלם בהם אתם משתמשים במהלך לימוד שונים ממה שניתן היה למצוא בדרך כלל בארונות בבית. אין סודות משטבח שמוסתרים מכם במהלך השיעורים כך שאתם יכולים באמת לחזור הביתה חמושים במתכונים תאילנדיים ולשחזר את מה שלמדתם בקוסמוי בבית.
 
אם אתם רוצים טיול עם מגע אישי יותר עם העם התאילנדי הנפלא אתם יכולים בהחלט ליהנות מהזמן שלכם במטבח תאילנדי אותנטי טעים ומהנה. הבונוס הגדול הוא, כל אחד בסדנא מקבל לאכול את יציר כפיו הוא עצמו. העלות עשויה להיות גבוהה במקצת מארוחה במסעדה אבל זה כולל את המרכיבים הדרושים לבישול שלכם. אז זה בהחלט שווה את המאמץ. 
 
התנסות במטבח התאילנדי הוא דבר שלא מומלץ לפספס כאשר אתם בתאילנד. זה הזדמנות לחוויה ממקור ראשון על ידי השפים הטובה של הבישול התאילנדי.
אל חשש, למי שיש תאבון גדול יכול לסעוד, גם הרבה מעבר למה שבישל אוכל שמוגש מהמטבח הביתי, כמו מרק אטריות בקר פיקנטי עם בשר בקר, אטריות תאילנדיות המפורסמות עם אורז ופרותי ים ועוד (כמובן בתשלום נוסף).
 
אתם תוכלו למצוא כמה בתי ספר לבישול, מומלץ להזמין מראש מקום, קבוצות הלימוד הם קטנות בדרך כלל. 
 
 
 
 

מטבח סיאם - בישול תאילנדי
 

 

למפת האתר לחצו כאן