.

 

 


ביקור במוזיאון השבטי מומלץ מאוד כדי להכיר קצת מקרוב יותר את התרבויות והמנהגים של שבטי הגבעה המתגוררות  בצפון תאילנד. המוזיאון משמש כמרכז למידה נרחב לתרבויות השבטיות של שבתי הגבעה, שבטי הגבעה הם המיעוטים המאכלסים את צפון תאילנד. מוצאם האתני, התרבות והשפות שונות מטאי. שבטי הגבעה היו שבטים נודדים, פרט לשבט אחד שידעו לכתוב וכך העבירו את ההיסטוריה שלהם בכתב, ההיסטוריה של השבטים האחרים הוברה בדרך מסורתית מסורות בעל פה. כל אחת מהקבוצות האתניות האלה מתוארת בפירוט ומשמרת את ההיסטוריה שלהם.

 
לכל שבט יש את העדפה הגאוגרפית שלו, ישנם שבטים שמעדיפים את האזורים הגבוהים יותר ואילו אחרים את האזורים הנמוכים יותר אך לכולם יש את צורתם הספציפי של הדת (המבוסס על אנימיזם), טכסים, שפה ומנהגים. אולם עם השינויים הכלכליים והתרבותיים המתרחשים באזור, ועם ההטמעה ההדרגתית של שבטים אלה בחיי חברה כללית, המסורות התרבותיות הללו נמצאות בסיכון הולך ונשחק ואפילו הכחדה. מוזיאון זה הוא ניסיון להציג ולשמר את ההיסטוריה של התרבויות השונות ע"י העברת אווירה של חיי הכפר השבטיים והמסורות דרך מלאכות שנעשו על ידי תושבי השבטים, צילומים ותיאורים המוצגים בתערוכה  יחד עם מוסיקת רקע שבטית ומסורתית. האוסף מסודר לפי נושאים של: דיור, דיג, חקלאות, אמונות דת וכלי נגינה עם מגוון רחב של מוצגים הכוללים סלים, כלי מייתר ורוח טקסיים ופולחן, תופים, כלי עבודה חקלאיים, מלכודות ציד וכלי נשק, תכשיטי כסף מיוחדים וצבעוניים מאוד ותלבושות. 
 
בשבטי הגבעה מתמחים באומנויות ומלאכות שונות, מבחר נרחב של עבודות יד של השבטים הוא תצוגה על, חלק מהבובות בגודל טבעי, בין הדברים שנחקרו, סגנון הביגוד והקישוטים הוא אחד מהאמצעים להבחנה לא רק בין שבטים השונים, אלא גם בין החברים בתוך כל שבט. הנשים המונגים מצטיינות בתפירה ורקמה, המתאפיין בדפוסים גיאומטריים ולעתים קרובות משולב בכסף. יש זוג בובות הלבושות בסט שמלות המונג מסורתיות. לשבט יאו גם להם יש ידע ברקמה המורכבת שלהם שמכסה את כל פני השטח של הבגד. שבט קארן מתמחה באריגה, ואת הבגדים של Lahu וLisu במתאפיינים בצבעוניות של פסים. תסרוקות Akha המסורתיות הן ומרשימים ביותר, המשלבות חרוזי כסף ומטבעות. שבטי הגבעה משחזרים חלק מהאמנויות המסורתיות והמלאכות האלו והם מוכרים אותם בשוק לתיירות. 
 
 
 
 


הצג מפה גדולה יותר

מוזיאון השבטים בצ'אנג מאי Tribal Museum Chiang Mai
 

 

למפת האתר לחצו כאן