.

 

 


בקרו בחוות הסחלבים בצ'יאנג מאי ותראו איך עיניכם יסונוורו מהצבעים, השפע והמגוון. בחווה תמצאו יותר מ- 25,000 מינים של סחלבים שהם בין הצמחים המדהימים ביותר בעולם. הם נעים מאנגליה בחצי כדור הצפוניים לניו זילנד בדרום, יש זנים אנדמיים (זנים ייחודיים) לכל יבשת למעט אנטארקטיקה. בסחלבים תפסו את תשומת ליבם של אספנים, של אופנות, סופרים, ואף משמשים כתבלין מזון פופולרי (וניל).

 
הסחלבים, באזורים הטרופיים קיימים במגוון רב ביותר והמראה שלהם מרהיב. בתאילנד תמצאו כ- 860 מינים ו- 473 סוגי סחלבים גדלים קרוב לצ'יאנג מאי;  הסיבה לכך היא בעונות השנה במידה ניכרת, בשילוב עם אזורי ההרים, גם שיוצרים מגוון רחב של גומחות אקולוגיות לניצור על ידי הצמחים. רוב הסחלבים בתנאי אקלים ממוזגים הם יבשתיים, אבל באזורים הטרופיים הם אפיפיטים עם מערכות שורשי אוויר שהתפתחה כדי להיאחז בעץ או בסלע המארח שלהם וכלי איסוף חומרים מזינים מהאוויר ומשאריות טבעיות. הסחלבים אינם טפילים והם אינם גורמים נזק למארחיהם. תאילנד יש מספר גדול של מיני גננות רבים בהם הכלאה וגידולים למסחר בין לאומי. יצירת בין כלאיים חדשים הפכהל לאמנות בין מגדלי הסחלבים, כאשר הם מנסים ליצור זנים אשר ישלבו שתי תכונות חשובות של אריכות ימי פריחה יחד עם יופי וריח. ביקור באחת מחוות הסחלבים הסמוכים לצ'אנג מאי יכולה להיות חוויה מופלאה. עתידם של רבים מהצמחים היפים האלה תלוי בחוות ואספנים פרטיים, על מנת להגדיל את ה"יצור" בחוות והורדת כמות הסחלבים אשר נאספים בטבע באופן שמסכן את חלק מהזנים.
 
ביקור באחת מחוות הסחלבים בעמק מיי שא ליד צ'יאנג מאי יכול להיות חוויה מופלאה, באזור זה יש מספר חוות ומשתלות סחלבים. בנוסף לסחלבים ניתן לפצות בחלק מהחוות  בפרפרים אקזוטיים, בצבעים וגדלים שונים. חוויה משולבת של פרחים ופרפרים, מה יכול להיות יותר קסום מזה?
 
 
 


הצג מפה גדולה יותר

חוות הסחלבים ופרפרים Orchid and Butterfly Farms
 

 

למפת האתר לחצו כאן