.

 

 


המקדש הלבן הוא אחד המקדשים המודרניים היפים ביותר בתאילנד, שנעשה בסגנון עכשווי מודרני,  מקדש זה, המקדש ממוקם באן Rong Khun, כ 13 קילומטרי מדרום מערב לצ'יאנג ראי לאורך כביש Phahonyothin. המקדש הלבן הוא יוזמתו של אמן התאילנדי Chaloemchai Khositphiphat אשר התחיל לבנות את המקדש בשנת 1998בראיו שנתן האמן, אמר כי "אולי בעוד 60 עד 90 שנה לאחר מותי יהיה צפוי להסתיים" זה לא אומר שהמבקרים במקדש, מבקרים באתר בניה, המבקר לא מרגיש כלל בכך.

 
האמן עכשווי  Chaloemchai Khositphiphat, הפך עוד בחייו לאמן תאילנדי גדול ונערץ. הוא מחדש לא ציורי קיר עתיקים שנמצאים במקדשים, אבל יחד עם זאת יש לו את הזמן ליצור בסגנונו הייחודי. הבחירה האולטימטיבית שלו בלבן למקדש זה, נובעת מכך שאחרים בחרו בזהב. הוא מאמין שזהב  מתאים רק לאנשים עם שתשוקה למעשים רעים ואילו הלבן מסמל דברים רבים אחרים.
 
מדהים לראות את תשומת הלב לפרטים הגדלים והקטנים ביותר במקדש זה, זה פשוט מדהימה המבקרים צריכים לשהות במקדש כדי להפנים את העיצוב היפה. כדי להגיע למקדש שיש לך לחצות את הגשר שמעל השאול של גיהינום. מתחת לגשר יש פסלים של אנשים שככל הנראה מנסים להימלט מהגיהינום. בתוך המקדש יש ציור קיר מדהים בצבע, של בודהה. אם תתבוננו טוב טוב  במבט קרוב על השטן תוכלו לגלות דיוקנאות קטנים של בן לאדן וג'ורג' בוש בעיניו של השטן. גם בציורי הקיר ניתן להבחין במגדלי התאומים שהיו בניו יורק וכן גם יצורים מהנוסע השמיני. אכן יצירת אומנות עכשווית ראויה לשמה, ויש לזכור כל הזמן שזה מקדש. 
 
 
 
 


הצג מפה גדולה יותר

המקדש הלבן WAT PHRA THAT DOI CHOM THONG
 

 

למפת האתר לחצו כאן