.

 

 


תאילנד נהנתה ממיקום אידיאלי בלב אסיה, השוק הכלכלי של תאילנד הוא בעל הצמיחה המהירה ביותר כיום. מתאילנד, יותר מסין, הודו ומדינות נוספות בדרום מזרח אסיה (ASEAN),  

 
רשת תחבורה נוחה מקשרת את תאילנד לאזור והיא נעשתה אפילו יותר נוחה עם פתיחת שדה התעופה Suvarnabhumi, נמל תעופה בינלאומית חדש אשר הפתח בספטמבר, 2006. אחד מנמלי התעופה המודרניים ביותר בעולם, הוא נועד לשרת 45,000,000 נוסע בשנה, נפח שיעלה עד 60 מיליון נוסע בשלוש שנים. פתיחת שדה התעופה Suvarnabhumi  מספקת הזדמנויות לקידום תעשיית התיירות שלה.
 
ממלכת תאילנד היא אחת המדינות המהנות ביותר בעולם לבלוי חופשה. גודלה של תאילנד, בערך בגודל של צרפת, שתושביה בעיקר בודהיסטים. התצורה הטופוגרפיות וההבדלים בין האזוריים השונים של תאילנד הם רבים, ובכל זאת אין מקום שלא ניתן להגיע או שאין דרך תחבורתי שמאפשר לתייר ליהנות ממנה.
 
בתחומה של המדינה 513,115 קילומטרים רבועים, המדינה מורכבת מארבעה אזורים גיאוגרפיים שונים, כל אחד מאזורים אלה בעל אופי משלו: בצפון ההררי, עם שפע של סחלבים בשלל צבעים, עבודות יד מקומיות צבעונית, הטמפרטורות בחורף קרירות מספיק כדי לטפח פרות וירקות.
בצפון מזרח רמה עם האתרים ארכאולוגיים ואנתרופולוגים מרשימים מעוד. המישורים המרכזיים, קערת האורז של האומה עם בנגקוק בגבולו הדרומי, שהושקה במי נהר צ'או פראיה.
הדרום הוא שוב שונה: אי צר עם ים אנדמן בצדו המערבי ומפרץ תאילנד לכיוון המזרח. שנתי הגדות מוצפות בחופים חוליים לבנים ואיים רבים בים.
 
המדינה התברכה באקלים טרופי שלא יהיה חם מדי, יבש מדי, ולא רטוב מדי בעונת המונסון, ביקור בתאילנד הוא נוח בכל עונות השנה אך תמיד יש את העונות המועדפות.
 
הגעה לתאילנד לא יכולה להיות פשוט או נוח יותר. שדה התעופה Suvarnabhumi  נגיש כמעט לכל חברות התעופה הגדולות בעולם, ומספק קישורים ליעדים נוספים ברחבי אסיה ומעבר לכל חלקי הגלובוס. שדה התעופה משת גם נוסעים בטיסות פנים בתאילנד המופעלות על ידי חברת תאי איירוויז וכן חברות פרטיות נוספות וחברות צ'רטר (LOW COST)
 
רשת הדרכים הארצית היא מקיפה, מתוכננת היטב ומשולטת היטב בשפה אנגלית, כמו כן בתאילנדית. נסיעה ברכבת היא האפשרות  השלישית, עם מסלולים נוחים של קווים לצפונה ודרומה של תאילנד ליעדים העיקריים.
 
תחבורה בין ערים ועיירות מציעה אפשרויות נוחות רבות. בנוסף לשירותי אוטובוסים מקומיים, מוניות עם "טקסי מטר" המחשב את עלות הנסיעה תוכלו למצא בשפע ובזול מאוד בהשוואה למדינות אחרות. בבנגקוק וכמה ערים אחרות יש גם מונית ייחודית לתאילנדית, טוק טוק או samlor, רכב 3 גלגלים לוקח שני נוסעים, או שלושה או ארבעה בסחיטה. הם די רועשים אבל מאוד פופולריים לתאילנדים ואף לתיירים המבקרים.
 
סוג נוסף של כלי תחבורה פופולרי הוא מונית האופנוע. ניתן למצא את האופנוענים במעיילים רשמיים ברחובות העיר. הם יכולים להביא ואתך ליעדך מהר יותר מאשר כל אמצעי תחבורה אחר - אבל דרך זו היא לא לבעלי הלב החלש.
 
 
 


הצג מפה גדולה יותר

ארץ החיוכים
 

 

למפת האתר לחצו כאן